Tam, kad dantys būtų sveiki, rekomenduojame profilaktiškai jais rūpintis nuo pat mažumės. Tai galima daryti įvairiais būdais:

  • Tiek vaikams, tiek suaugusiems rekomenduojame dantis padengti preparatais, turinčiais fluoro. Jie padeda stiprinti dantų emalį – taip dantys tampa atsparūs bakterijoms ir rūgštiniam jų poveikiui. Mūsų klinikoje naudojamas specialus „GC“ kremas, gaminamas Japonijoje. Šis produktas atstato sutrikusią mineralų pusiausvyrą burnos ertmėje, apsaugo dantis bei apsinuoginusias dantų šaknis, padeda neutralizuoti rūgštis, suteikia dantims švaros pojūtį.
  • Vaikams, kuriems jau išdygę nuolatiniai dantys, rekomenduojame dantų vageles padengti silantais. Šios medžiagos apsaugo nuolatinius dantis nuo ankstyvų ėduonies pažeidimų.
  • Nuo pat mažens vaikai, padedami tėvų bei dantų priežiūros specialistų, turi formuotis taisyklingos dantų priežiūros įgūdžius;

Karieso pažeistų dantų gydymas

Dėl įvairių priežasčių – mikroelementų bei vitaminų trūkumo, netinkamos mitybos, dėl sumažėjusios kramtymo funkcijos, kuomet vartojamas per daug minkštas maistas, netaisyklingų dantų priežiūros įpročių, amžiaus ir kt. – dantis gali pažeisti ėduonis, dar vadinamas kariesu. Tai – plačiausiai paplitusi dantų liga pasaulyje. Ėduonies simptomai priklauso nuo to, kaip giliai jis yra pažeidęs dantis:

  • Paviršinis kariesas sunkiai pastebimas, tačiau dantys gali tapti jautresni saldžiam maistui;
  • Vidutinio dydžio kariesas atpažįstamas lengviau: dantys tampa jautresni karščiui ir šalčiui, saldžiam maistui;
  • Kai kariesas dantis yra pažeidęs giliai, jie yra jautrūs karščiui, šalčiui, saldžiam maistui, skausmas tampa aštresnis, trunka ilgiau nei esant vidutiniam kariesui. Tokiu atveju dėl karieso susidariusioje ertmėje, netgi gali pradėti strigti maistas.

Svarbu atminti, kad dantų ėduonis dažniausiai sunkiai pastebimas plika akimi ar jaučiamas liečiant liežuviu. Dažnu atveju ėduonis pirmiausia pažeidžia giliuosius dantų audinius ir tik jam išplitus paviršinis danties sluoksnis – emalis – įlūžta ir susidariusi danties „skylė“ tampa matoma, pradeda skaudėti. Būtent todėl dalis pacientų į gydytoją kreipiasi tik tada, kai dantys jau yra stipriai pažeisti karieso.

Tam, kad laiku užkirstumėte kelią kariesui ir savo dantis išlaikytumėte sveikus bei stiprius, rekomenduojame pas odontologą profilaktiškai apsilankyti kas pusę metų.

Šiuolaikinės dantų gydymo technologijos, taikomos mūsų klinikoje, dantų ėduonį leidžia gydyti neskausmingai ir efektyviai.

Gydant kariesą pirmiausia išvaloma jo pažeista danties ertmė (dantų „skylutė“), kurioje yra infekcijos pažeistų, suminkštėjusių danties audinių. Priklausomai nuo to, kokio dydžio ši ertmė yra, parenkamas dantų plombavimo būdas:

  • Dantis gali būti plombuojamas šviesoje kietėjančia kompozicine plomba (heliu). Ši plomba yra patvari, joje esančios pigmentinės medžiagos leidžia parinkti labiausiai plombuojamam dančiui tinkamą spalvą, tad nereikia baimintis, kad plombos spalva skirsis nuo danties spalvos;
  • Danties plombavimui gali būti parinkta ir stiklo jonomerinė plomba, kuri puikiai sukimba su danties audiniais. Ši plomba nėra jautri drėgmei, keletą metų po plombavimo ji išskiria dantis stiprinantį fluorą, tad yra labai tinkama vaikams.
Meniu