Dantų kanalų gydymas gydymas taikomas tada, kai danties kanalo viduje esantis minkštas audinys – pulpa arba liaudiškai vadinamas danties „nervas“ – yra pažeistas infekcijos arba uždegimo.

Pagrindinės danties kanalų ligų priežastys

Infekcijos danties pulpą pažeidža tada, kai dantis yra pažeistas karieso ir per susidariusią ertmę į pulpą patenka mikrobų. Tokiu atveju žmogus jaučia ūmų ir aštrų skausmą, maudimą, kuris dažnai sustiprėja vakare arba naktį. Tokiu atveju taip pat gali patinti aplink dantį esančios dantenos, pakilti temperatūra, atsirasti skaudančio danties paslankumas. Negydant danties gali atsirasti fistulė (šlapiuojanti žaizdelė ant dantenų).

Pulpos uždegimas gali atsirasti ir dėl įvairių traumų: danties sumušimo, išnirimo, danties nuskilimo.

Svarbu atminti, kad pažeidus danties pulpą, joje esančios kraujagyslės ir nervai žūva, tad dantis tampa negyvas. Nors tokie simptomai kaip ilgai trunkantis danties jautrumas šalčiui ir karščiui, pasikeitusi danties spalva, patinusios dantenos ir signalizuoja apie danties pulpos pažeidimą, tačiau kai kuriais atvejais simptomai būna sunkiai pastebimi.

Gydymo procedūra

Prieš pradėdami danties gydymą, padaroma danties rentgeno nuotrauka. Nuskausminus dantį, specialiais dantų kanalų gydymo instrumentais pašalinama infekcijos pažeista pulpa.

 Danties kanalai gali būti sugydomi ir vieno vizito metu, tačiau jei infekcija išplitusi danties kanale arba prieš kreipiantis pas gydytoją jį labai skaudėjo, pirmo vizito pas gydytoją metu atveriama danties kanalo pulpa ir į danties kanalą įvedama kalcio pasta ir cinko eugenolinis cementas, kurie malšina uždegimą. Priklausomai nuo uždegimo laipsnio ir danties šaknų skaičiaus, kai kuriais atvejais kanalo gydymui gali prireikti 3-4 vizitų pas gydytoją. Taip pat kai kuriais atvejais pacientams rekomenduojame gerti antibiotikus ar vaistus nuo uždegimo.

Baigiant gydyti danties kanalus, jie užplombuojami specialia kanalų plombine medžiaga – gutaperča. Ši medžiaga gerai prisitaiko prie nelygių kanalo sienelių, sandariai užpildydama kanalo ertmę , yra netoksiška , nesukelia alergijos.

Siekdami, kad dantų kanalų gydymas būtų efektyvus ir neskausmingas, klinikoje „Dantita“ naudojame papildomas tyrimo priemones:

  • Danties gyvybingumo nustatymo prietaisą;
  • Danties šaknies viršūnės ieškiklį;
  • Rentgeno aparatą.

Kadangi endodontiniam danties gydymui gali prireikti kelių apsilankymų, pacientui dedama laikina plomba, todėl rekomenduojama gydomu dantimi nekąsti ir nekramtyti kieto maisto, nes dantis ar jo šaknis gali lūžti/skilti. Baigus danties kanalų gydymą, t.y. užplombavus juos gutaperča, danties vainiką būtina restauruoti:

  • jei danties vainikas suiręs nedaug, dantį galima restauruoti plomba;
  • jei danties vainiko likę nedaug, būtinas protezavimas;

Jei endodontiškai gydytas dantis yra patamsėjęs, jį galima išbalinti (endodontinis balinimas), kad kuo mažiau skirtųsi nuo gretimų dantų ir tuomet priderinti plombos spalvą.

Danties kanalų pergydymas

Tam tikrai atvejais – kai dantų kanalai plombuoti labai seniai, kanalų plombos jau yra nebehermetiškos, dantį pradeda skaudėti arba ruošiamasi protezuoti nenuimamomis konstrukcijomis („vainikėliais“, „tiltais“) – dantų kanalus reikia perplombuoti.

Meniu